3D tlač 3D tlač - UART.SK

Potrebujete výrobu 3D tlačou, máte nový projekt, hľadáte úsporu pri výrobe alebo sa chcete dozvedieť viac o 3D tlači?

Spoľahlivý partner

Ústretové zákazkové služby od špecialistov na 3D technológie

Optimálna technológia

Z rôznorodých metód 3D tlače vyberieme najvhodnejšiu pre váš projekt

Kompletná služba

Príprava modelu a 3D tlače až po dodatočné úpravy

Viacero možností

Podporíme váš projekt, pomôžeme nájsť optimálny materiál aj metódu 3D tlače

Naša vízia je minimalizovať vaše náklady, skrátiť výrobný čas a inovovať.

Kvalitná a detailná zákazková 3D tlač malých, stredných a veľkých sérií. Široký výber používaných materiálov a technológií. Znížte svoje náklady na výrobu. Šetrite čas pri zavádzaní nových produktov. Využite náš proces 3D tlače vo Vašom výrobnom procese a získajte tak náskok pred konkurenciou. Nechajte výrobu prototypov na nás a zašlite nám Váš model už dnes.

Pomôžeme vám s dizajnom, výrobou a poradenstvom. Pomohli sme s realizáciou vyše 400 unikátnych projektov.

Maximálny rozmer výtlačku v jednom kuse je 300x 300x300mm (väčšie modely môžeme vytlačiť vo viacerých častiach a spojiť)

Vytlačiť je možné: náhradné diely, hračky, dekorácie, súčiastky, krabičky na elektroniku, diely na 3D tlačiarne, modely domov, kostolov, interiérov exteriérov, rôzne mechanizmy a tak ďalej… všetko čo vás napadne.

Priložte súbor

Formáty: .stl, .obj, .stp, .step, .igs, .iges

Cenová ponuka

Cena 3D tlače je kalkulovaná na mieru pre každú tlač samostatne, na základe posúdenia nákladovosti Vašich 3D modelov.

TLAČ 3D MODELY​

Zákazková 3D tlač podľa požiadaviek zákazníka.

Cenník (tlač)

Cenu vypočítavame súčtom ceny váhy dokončeného výtlačku a času tlače.

PLA

PLA (Polylactic acid) – je biologicky rozložiteľný plast a asi najuniverzálnejší dostupný materiál. Nemá takmer žiadne sklony ku skrúcaniu sa a preto ho možno použiť aj k tlači väčších objektov. Je vyrobený z prírodných materiálov a umožňuje úplnú recykláciu.

ABS

Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) je základným termoplastickým materiálom pre 3D tlač – pevný, pružný, odolný. Doporučuje sa však pre objekty s maximálnym rozmerom 80x80x80mm. Vždy však záleží aj od tvaru a geometrie objektu, ktorý je tlačený.

PETG, TPE, Nylon, ASA

O tlači z iných materiálov (PETG, TPE, Nylon, ASA, SBS, Flex) je možné dohodnúť na základe dostupnosti na trhu.

Modelovanie a vývoj

Ak potrebujete súčiastku a neviete pracovať v žiadnom 3D programe tak môžem súčiastku navrhnúť podľa priložených výkresov, náčrtov, poprípade model pošlete.

  • Na základe výkresu alebo skice pre vás pripravíme profesionálny 3D model dielov a zostáv, určených pre výrobu 3D tlačou,
  • Upravíme a optimalizujeme už existujúce modely pre 3D tlač, na základe vašich potrieb a požiadaviek,
  • Pomocou topologickej optimalizácie a generatívneho dizajnu, znížime hmotnosť dielov alebo počet komponentov v zostavách,
  • Vďaka reverznému inžinierstvu, z vášho fyzického modelu vytvoríme digitálny 3D model pre výrobu alebo iné použitie,
  • Vieme realizovať aj vývoj komplexných projektov,

Otázky a odpovede

Tu nájdete odpovede na najčastejšie otázky. Ak si nebude čímkoľvek istí a chcete zákazkovú službu skonzultovať, ozvite sa nám.

Nemusíte nám posielať cenné parametrické dáta z CAD aplikácie. K 3D tlače sú určené zjednodušené, povrchové modely zložené zo siete trojuholníkov vo formáte STL, prípadne OBJ, 3MF, AMF pod. Poradíme si aj s univerzálnymi a obľúbenými 3D formáty ako STEP / STP alebo IGES / IGS. Model nám môžete zaslať odkazom na súbor do svojho bezpečného úložiska, prípadne v ďalšom kroku (pri spoločnom upresnenie realizácie zákazkové služby). Kontaktujte nás pomocou formulára, ozveme sa vám naspäť.

Závisí od zložitosti modelu, rovnako ako na praktickej veľkosti súborov, ktoré k nám posielate. Povrchový model pre 3D tlač exportujte radšej vo vyššej kvalite, aby na modeli (a neskôr aj výtlačku) neboli vidieť napríklad oblúky zložené z niekoľkých málo rovinných segmentov pod.

Veľmi závisí na geometrii modelu, zvolenom materiálu (a jeho zmršťovania) i náročnosti použitej technológie tlače. Bežne dosahujeme presnosťou s odchýlkou (+/-) do 200 mikrometrov.

Každá z metód 3D tlače je inak náročná, líšia sa aj cena materiálov s rozdielnymi mechanickými vlastnosťami. Významnou položkou zákazkové služby je čas tlače. Do neho prihovárajú ako zložitosť tvaru a veľkosť predlohy, tak i náročnosť materiálov a zvolená kvalita výstupu. Čím vyššia kvalita povrchov, tým tiež dlhší čas na tlač.

Ku každej konkrétnej zákazke vám radi spracujeme cenovú kalkuláciu, takže nikdy nebudete prekvapení. V prípade potreby vám nachystáme aj varianty, aby ste mohli zvoliť tú pre vás najvýhodnejšiu.

Bežne dodávame po celom Slovensku s doručením cez zmluvného dopravcu (DPD) a Zásielkovňa. Hotové výtlačky spravidla odosielame do jedného týždňa od odsúhlasenia podkladov a ceny, však vždy závisí aj od aktuálnej dopyte po našich službách. V prípade urgentných projektov nás neváhajte kontaktovať s predstihom.

Potrebujete vymodelovať a vytlačiť jednoduchšie diel, ale máte len výkresovú dokumentáciu či konštrukčné náčrty? Spracujeme pre vás 3D model, v profesionálnej 3D CAD aplikácii.

Každý unikátny návrh vyžaduje množstvo invencie i skúseností konštruktéra. Sme si toho vedomí a rešpektujeme vaše duševné vlastníctvo. Pracujeme v dôvernom režime, vaše dáta sú využité výhradne pre danú zákazku.

Získajte cenovú ponuku už dnes

Máte záujem o nezáväznú cenovú ponuku, radi by ste sa poradili alebo chcete zistiť či je Váš výrobok vyrobiteľný 3D tlačou a aká bude jeho cena?
Neváhajte a napíšte nám na 3d@uart.sk.

DODACIA LEHOTA: 1 - 3 PRACOVNÉ DNI